System zdalnego sterowania ciągnikami

sterowanie
Punktor GOtrack

GOtrack w wersji standard

Funkcje ciągnika dostępne z wykorzystaniem wersji standard: jazda do przodu i zatrzymanie, skręcanie, gaszenie ciągnika. Komunikacja pomiędzy panelem sterowniczym a jednostką centralną urządzenia odbywa się przewodowo. Przewód 5 m.

Zestaw zawiera:

 • Napęd sprzęgła – 1 szt.
 • Napęd hamulca – 1 szt.
 • Napęd kierownicy – 1 szt.
 • Jednostka centralna sterująca – 1 szt.
 • Panel sterowniczy przewodowy – 1 szt.
 • Dodatkowe przyciski bezpieczeństwa – 4 szt.
 • Okablowanie – 1 kpl.

Specyfikacja techniczna:

 • System zaprojektowany do pracy z każdym modelem ciągnika wyposażonym  we wspomaganie układu kierowniczego
 • Dostęp do zasilania 12V DC z instalacji ciągnika
 • Stopień szczelności IP65
 • Temperatura pracy: od -20C do 50C
 • Wymiary napędów 400x250x150
 • Posiada niezależny układ bezpieczeństwa
 • 5 wyłączników awaryjnego zatrzymania
GOtrack wizualizacja1

Prace w sadzie jeszcze nigdy nie były tak proste!

GOtrack umożliwia zdalne sterowanie ciągnikiem sadowniczym. Operator ciągnika nie musi znajdować się na siedzisku ciągnika by nim kierować. Z wykorzystaniem naszego urządzenia, użytkownik ma możliwość kierowania ciągnikiem przy pomocy joysticka umiejscowionego na panelu sterowniczym operatora, przewodowo lub bezprzewodowo – w zależności od wybranej wersji.

Urządzenie steruje położeniem cięgła sprzęgła i cięgła hamulca. Proces ruszania i zatrzymania ciągnika polega na wciąganiu i odpuszczaniu tych cięgieł analogicznie jak ma to miejsce podczas typowego prowadzenia ciągnika przez operatora. Urządzenie jest kalibrowane indywidualnie do każdego modelu ciągnika, co umożliwia ruszanie w sposób łagodny i bezpieczny.

Skręcanie realizowane jest przez napęd kierownicy umieszczony na kolumnie kierowniczej pomiędzy kokpitem a obręczą kierownicy.
Praca z urządzeniem jest bardzo prosta i intuicyjna dzięki temu, że wszystkie funkcje urządzenia zostały przeniesione na jeden joystick znajdujący się na panelu sterowniczym.
Przy pomocy joysticka użytkownik rusza i zatrzymuje ciągnik, wykonuje skręty kołami, gasi silnik, bądź awaryjnie zatrzymuje ciągnik.

Przykłady zastosowań

Urządzenie znajduje wiele zastosowań w gospodarstwach sadowniczych, jednak zdecydowanie najczęściej wykorzystywane jest z ciągnikami współpracującymi z doczepianymi platformami sadowniczymi.

Część zabiegów pielęgnacyjnych w sadach prowadzi się na wysokości powyżej 1,5 m od gruntu. Do wykonywania tych prac popularnością cieszą się platformy sadownicze podczepiane do ciągnika. Zabiegi prowadzone z wykorzystaniem takich zestawów to np.:

Punktor GOtrack

Cięcie drzew

Punktor GOtrack

Zbiór owoców

Punktor GOtrack

Montaż rusztowań i tyczek pod szpalery

Punktor GOtrack

Montaż siatek przeciwgradowych

Punktor GOtrack

Inne prace pielęgnacyjne w sadach na wysokości

Moduły dodatkowe

kwadracik_283
System GOtrack GPS

Gotrack GPS to system umożliwiający autonomiczna jazdę ciągników sadowniczych. Po zaprogramowaniu trasy przejazdu, ciągnik swobodnie pokonuje zadany tor. Użytkownik ustala ścieżkę jazdy ciągnika poprzez wykonanie pilotażowego przejazdu wg własnych preferencji. Ciągnik wyposażony w system Gotrack GPS samodzielnie jeździ odtwarzając wgraną trasę.
Więcej >>

Bezprzewodowy panel sterowniczy
Bezprzewodowy panel sterowniczy

Wszystkie funkcje urządzenia takie same jak w pakiecie STANDARDOWYM. Komunikacja pomiędzy panelem sterowniczym a jednostką centralną urządzenia odbywa się bezprzewodowo drogą radiową RC. Zasięg urządzenia do 50 m.

Regulacja gazu
Regulacja gazu

Moduł rozbudowuje urządzenie o możliwość regulacji prędkości obrotowej silnika. Ciągnik zostaje wyposażony w dodatkowy regulator położenia linki/cięgła gazu. Na panelu sterowniczym pojawia się dodatkowy regulator gazu.

Bieg wsteczny
Bieg wsteczny

Moduł rozszerza funkcje urządzenia o możliwość zamiany biegów. Biegi jakie można wybrać to: bieg 1 do przodu, luz, bieg 1 do tyłu. Ciągnik zostaje wyposażony w dodatkowy napęd skrzyni biegów. Wygląd panelu sterowniczego nie ulega zmianie. Cena ustalana indywidualnie, zależy od modelu ciągnika (konstrukcji dźwigni zmiany biegów).

Automatyczny rozrusznik
Automatyczny rozrusznik

Moduł rozszerza funkcje urządzenia o możliwość odpalania ciągnika z panelu sterowniczego. Na panelu sterowniczym pojawia się dodatkowy przycisk.

Montaż
Montaż

Montaż i kalibracja urządzenia na dowolnym ciągniku. Zestaw zawiera specjalny zestaw montażowy dedykowany indywidualnie do każdego modelu ciągnika.

Scroll to top