Jak działa

Prace w sadzie jeszcze nigdy nie były tak proste!

GOtrack umożliwia zdalne sterowanie ciągnikiem sadowniczym. Operator ciągnika nie musi znajdować się na siedzisku ciągnika by nim kierować. Z wykorzystaniem naszego urządzenia, użytkownik ma możliwość kierowania ciągnikiem przy pomocy joysticka umiejscowionego na panelu sterowniczym operatora, przewodowo lub bezprzewodowo – w zależności od wybranej wersji.

Urządzenie steruje położeniem cięgła sprzęgła i cięgła hamulca. Proces ruszania i zatrzymania ciągnika polega na wciąganiu i odpuszczaniu tych cięgieł analogicznie jak ma to miejsce podczas typowego prowadzenia ciągnika przez operatora. Urządzenie jest kalibrowane indywidualnie do każdego modelu ciągnika, co umożliwia ruszanie w sposób łagodny i bezpieczny.

Skręcanie realizowane jest przez napęd kierownicy umieszczony na kolumnie kierowniczej pomiędzy kokpitem a obręczą kierownicy.
Praca z urządzeniem jest bardzo prosta i intuicyjna dzięki temu, że wszystkie funkcje urządzenia zostały przeniesione na jeden joystick znajdujący się na panelu sterowniczym.
Przy pomocy joysticka użytkownik rusza i zatrzymuje ciągnik, wykonuje skręty kołami, gasi silnik, bądź awaryjnie zatrzymuje ciągnik.

Przykłady zastosowań

Urządzenie znajduje wiele zastosowań w gospodarstwach sadowniczych, jednak zdecydowanie najczęściej wykorzystywane jest z ciągnikami współpracującymi z doczepianymi platformami sadowniczymi.
Część zabiegów pielęgnacyjnych w sadach prowadzi się na wysokości powyżej 1,5 m od gruntu. Do wykonywania tych prac popularnością cieszą się platformy sadownicze podczepiane do ciągnika. Zabiegi prowadzone z wykorzystaniem takich zestawów to np.:
Punktor GOtrack

Cięcie drzew

Punktor GOtrack

Zbiór owoców

Punktor GOtrack

Montaż rusztowań i tyczek pod szpalery

Punktor GOtrack

Montaż siatek przeciwgradowych

Punktor GOtrack

Inne prace pielęgnacyjne w sadach na wysokości

Scroll to top